Vücuduna En Uygun Nişanlık Hangisi?

Herkesin vücut tipi ve yapısı farklıdır. Bu nedenle her elbise modeli de sana uygun olmayacaktır. Kendin için en mükemmel elbiseyi bulmak istiyorsan, öncelikle vücudunu çok iyi tanıman gerektiğini bilmelisin. Armut, elma, kum saati ve dikdörtgen vücut tipleri hakkında paylaştığımız bilgiler sayesinde hangi vücut tipine dahil olduğuna karar verebilir ve de abiye seçiminde önerilerimizi dikkate alabilirsin.

Dört vücut tipi bulunuyor. Nişan elbiseni seçerken hangi vücut tipine sahip olduğunu bilirsen, senin için daha uygun bir elbise seçimi yapabilirsin. Şimdi bu vücut tiplerine ve buna göre nasıl bir elbise seçmen gerektiğine bakalım:

Armut Vücut Tipi İçin Elbise Modelleri
Armut vücut tipi genel olarak kadınlar arasında oldukça yaygın olan bir vücut tipidir. Armut vücut tipinin en belirgin özelliği ince bel ve geniş kalça olduğu için ilgiyi kalçalardan uzaklaştıracak abiye modelleri seçmeye özen göstermelisin.

Üst kısmı dar, etek kısmı volümlü olan elbiseler kalçanı saklamak için oldukça ideal. Ayrıca; V yakalı veya göğüs dekolteli abiye modelleri de dikkatleri vücudunun üst kısmına çekeceği için tercih edebileceğin nişanlıklar arasında yer alıyor.

Eğer dar omuzlara sahipsen, omuzlarının açıkta olduğu abiye elbise modellerine yönelebilirsin. Üst kısmına oranla geniş kalçalara sahip olduğun için kalçalarını belirginleştirecek dar ve ince kumaşlı abiye elbiselerden uzak durmanda fayda var. Armut Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey yazısını da senin için buraya bırakıyorum. Okumanda fayda var.
 

Elma Vücut Tipi İçin Elbise Modelleri
Geniş omuzların, dolgun ve büyük göğüslerin, kalın bir bel ile düz bir kalça yapın varsa vücut tipinin elma olduğunu bilmelisin. Elma vücut tipinde vücudun orta bölgesi kalın, kollar ve bacaklar incedir.

Elma vücut tipine göre elbise seçerken dikkat edilmesi gereken şey ilginin bel bölgesinden uzaklaştırılması. Bunu da göğüs bölgeni ve bacaklarını ön plana çıkararak yapabilirsin. Derin V dekoltesi ile dikkatleri göğüs bölgesine çekebilirsin veya düz kesim yırtmaçlı bir abiye modeliyle de ilgiyi bacaklarına çekerek harika görünebilirsin.

Sade, derin dekolteli ve kısa abiye modelleri tam sana göre diyebiliriz. Göğüs altından genişleyen robadan abiye modelleri ile karın bölgesini tamamen gizleyerek ince bacaklarını ön plana çıkarabilirsin. Daha kapsamlı bilgi için elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey burada!
Sade abiye modellerine göz atmak istersen de şu galerimizi inceleyebilirsin: Minimalist Gelin Adaylarına Sade Nişanlık Modelleri ve Abiyeler

Kum Saati Vücut Tipi İçin Elbise Modelleri
En bilinen rakamlarıyla 90-60-90 ya da göğüs ve kalça bedeni neredeyse eşit olup incecik bir bele sahipsen en çekici vücut tiplerinden biri olan kum saati vücut tipindesin demektir. Bu vücut tipinin en önemli özelliği orantılı vücut hatlarıdır. O nedenle giyeceğin her model sana yakışacaktır.

Özellikle sırt dekolteli abiye modellerinin sana çok yakışacağını bilmelisin. A kesim, balık form, V yaka, yırtmaçlı ya da iki parçalı abiye modellerinin hepsi senin için ideal ama ben sana en çok vücudunun kıvrımlarını ortaya çıkaran balık modelleri yakıştırıyorum. Eğer hatlarını gizleyip, kilolu görünmek istemiyorsan bol kesimli ve çok dökümlü abiye modellerinden uzak durmanda fayda var. Kum saati vücut tipi hakkında daha fazla şey öğrenmek istersen seni böyle alalım.

Dikdörtgen Vücut Tipi İçin Elbise Modelleri
Kıvrımsız ve düz inen bir vücut tipine sahipsen dikdörtgen vücut tipindesin demektir. Senin için önemli olan kıvrımlı hatlar illüzyonu yaratmak olmalı. Dikdörtgen vücut tipini daha net açıklamam gerekirse, küçük ya da normal göğüsler, oyuntu olmayan bir bel ve omuzların hizasında kalçalar şeklinde açıklayabilirim.

Peki, nasıl abiye modelleri sana uygun? Öncelikle şunu aklından çıkarma; tüm bel oyuntulu modellerden uzak duruyorsun! Çünkü senin dikkat çekmen gereken yerleri bacakların ve omuzların olmalı. Hatta sırt dekoltesinin de en çok dikdörtgen vücut tipine yakıştığını söyleyebilirim. Düz kesim ve yüzücü tipi abiye modelleri sana oldukça uygun. Son yılların trendlerinden olan çift parçalı uzun etekli elbise modelleri ya da kısa düz elbise modellerini deneyebilirsin.